Check-in
Favoriet van gasten
Fantastische ligging
Brandschone accommodatie
100% Aanbeveling
20 keer aan de wensenlijst toegevoegd
Al meer dan 7 Jaren online
Favoriet van gasten
Beschrijving
"Des Lehrers Haus" - gebouwd in 1929 door de hoofdonderwijzer Alwin Schulze uit Gittersee en in 2018 liefdevol gerenoveerd door zijn kleinzoon Frank Schulze - ligt in een rustige woonwijk aan de zuidelijke rand van Dresden en is met zijn schaduwrijke tuin een ontspannende plek om er even tussenuit te gaan. Tot tien gasten vinden een tijdelijk onderkomen op twee verdiepingen. De indeling maakt het net zo geschikt voor een familievakantie met drie generaties als voor heerlijke dagen met bevriende stellen
De drie kamers op de eerste verdieping zorgen voor rust en retraite: de tuinkamer is uitgerust met een dagbed voor één of twee gasten (80/160 x 200 cm). De kleine kamer heeft een tweepersoonsbed van 160 x 200 cm. Ruimte voor gezinnen met kinderen wordt geboden door de grote kamer met een tweepersoonsbed (160 x 200 cm) en een gezellige alkoof in de erker (ligvlak 140 x 200 cm). Alle kamers zijn ingericht met voldoende bergruimte en een bureau met stoel.
Op de begane grond is de grote woon- en eetkamer met open keuken en een lange tafel het centrale punt van het huis en nodigt uit tot samen koken, eten, kletsen en spelen. De retraite hier is de lees- en tv-kamer met veel boeken en spelletjes direct ernaast. In deze kamer kunnen we twee extra bedden plaatsen naast de acht bedden op de bovenverdieping.
Een terrastrap leidt vanuit de keuken naar de tuin: een groene oase met grote fruitbomen - snoepen mag natuurlijk. Er zijn stoelen en tafels beschikbaar om buiten te eten, evenals een grote barbecue en een open haard.
Er zijn badkamers met gelijkvloerse douche, wastafel en WC op beide verdiepingen. Wij stellen handdoeken en beddengoed ter beschikking, evenals materiaal voor kleine gasten (reisbedje, kinderstoel, babybadje, toiletbril en opstapje).
Licentie- of registratienummer: 6419.64.001362
Slaapplaatsen
Kamers en inrichting
Dit is wat deze accommodatie u biedt
Slaapplaatsen
Binnenshuis
Buitenshuis
Voor gezinnen
Overige uitrusting
Geschikt voor
Status
Duurzaamheid
Deze woning voldoet aan 7 van de 12 duurzaamheidscriteria.
Routebeschrijving/ligging
Afstanden
Strand 5 kilometer
5 kilometer
Meer 15 kilometer
15 kilometer
Skilift 37 kilometer
37 kilometer
Supermarkt 0.5 kilometer
0.5 kilometer
Restaurant 0.5 kilometer
0.5 kilometer
Stadscentrum 7 kilometer
7 kilometer
Bus 0.25 kilometer
0.25 kilometer
Luchthaven 20 kilometer
20 kilometer
Station 6 kilometer
6 kilometer
Snelweg-afrit 4 kilometer
4 kilometer
Plaats en de locatie van de accommodatie
Des Lehrers Haus ligt in een rustige woonwijk met vrijstaande en halfvrijstaande huizen aan de zuidelijke rand van Dresden. De snelweg A17 Dresden-Praag ligt op slechts 5 minuten rijden (afslag Dresden-Südvorstadt), en het centraal station van Dresden ligt op slechts 15 minuten rijden met de stadsbus.
Het stadscentrum is gemakkelijk en comfortabel te bereiken in iets minder dan een half uur met het openbaar vervoer, dat overigens de hele nacht doorrijdt. De dichtstbijzijnde bushalte ligt op minder dan 5 minuten lopen van het huis, de tramhalte op 15 minuten
Dresden biedt een bonte verscheidenheid: barokke pracht met het paleis en de Zwinger, herrezen gebouwen zoals de Frauenkirche en de Neumarkt, hoge cultuur en de scene tussen de Semper Opera, de Staatsoperette, cabaret en jazz, musea met schilderijen van wereldklasse, over transport en militaire geschiedenis of over levensvragen, en een indrukwekkende ligging aan de Elbe, die midden in de stad door brede weiden kronkelt.
Als u in de stemming bent voor natuur en sportieve activiteiten, is het nabijgelegen Osterzgebirge met zijn mijntradities en bobsleebaan net zo gemakkelijk te bereiken als Saksisch Zwitserland met zijn zandsteenrotsen. Cultuurliefhebbers komen niet alleen in Dresden zelf aan hun trekken, maar ook in het Assepoesterslot Moritzburg of in het charmante Meissen met zijn kathedraal en porseleinfabriek. Liefhebbers van techniek mogen de nabijgelegen smalspoorwegen met stoombedrijf, een elektrische tram midden in de bergen, bergspoorwegen in Dresden en de historische raderstoomboten op de Elbe niet missen
Wij helpen u graag bij het samenstellen van uw gevarieerde reisprogramma.
Recreatiemogelijkheden
Richtlijnen
Aanwijzingen van de verhuurder
| Inchecken: | 16:00 |
| Uitchecken: | 11:00 |
| Borg: | € 250 |
| Aanbetaling: | 25 % bij het boeken |
| Resterend bedrag: | 3 weken voor aankomst |
Aanvullende informatie bij de huurprijs:
| De huurprijs omvat alle bijkomende kosten (elektriciteit, water, verwarming, telefoon, internet, enz.), beddengoed en handdoeken, alsook verblijfsbelasting of BTW (6% of 7%). Tijdens uw verblijf zijn er geen verdere kosten of gebruikskosten. Let op: In feestweekenden zoals Pasen, Hemelvaartsdag, Pinksteren en in verlengde weekenden (zoals Meidag of Hervormingsdag) geldt een minimum verblijf van drie nachten. |
Annuleringsvoorwaarden:
Neem contact op:
in 1929 bouwde Alwin Schulze (1889-1969), hoofdonderwijzer in de gemeente Gittersee bij Dresden, een huis voor zijn gezin. Het was toen pas het tweede huis in de straat. Gittersee is sindsdien gegroeid en werd in 1945 een district van Dresden. "Zijn" school is nu de 80e basisschool in Dresden.
In 2017/18 werd de onderwijzerswoning door zijn kleinzoon Frank Schulze nauwgezet en zorgvuldig gerenoveerd om het karakter van het huis en de tuin uit de tijd van de bouw te doen herleven. Nu is het beschikbaar als vakantiehuis voor acht tot tien gasten.
Beschikbaarheid
vrij bezet Aankomst- of vertrekdag
Voor het laatst bijgewerkt: 02-03-2026
13 Beoordelingen
Totale beoordeling
November 2024
Inka S. uit Dachau
Gewoon mooi
Wij, een groep senioren, waren zeer nieuwsgierig en benieuwd.
Alle, maar echt alle verwachtingen werden voor 100% overtroffen.
Er is al veel geschreven en beoordeeld, en dat klopt ook voor 100%, wij sluiten ons graag aan.
Onze groep dankt mevrouw Frister en de heer Schulz uit het diepst van ons hart.
Vandaag hebben we het cijfer 100, daarom volle 100% aanbeveling.
Aanbevolen voor: Avontuur en actief, Senioren, Gezinnen met kinderen, Vakantie zonder auto, Cultuur en bezienswaardigheden
Oktober 2024
Christian D. uit Magdeburg
Een vakantiehuis dat aan alle wensen voldoet
We konden met onze groep een mooi lang weekend in Dresden doorbrengen. Het huis overtrof onze verwachtingen. Het heeft een zeer goed uitgeruste keuken, waar het leuk is om te koken. Voor verse broodjes in de ochtend is er ook een bakker om de hoek en wie wil, kan ook een Dresden kerststol in de fabrieksshop (ook maar 3 minuten verwijderd) kopen. Ook verder is het huis uitstekend uitgerust en alle vragen konden al voorafgaand door het directe contact met de verhuurders worden beantwoord. Het huis is goed bereikbaar en voor uitstapjes naar de stad kan de auto gerust blijven staan, aangezien slechts twee straten verderop de ÖPNV-halte te vinden is, van waaruit je in korte tijd de binnenstad van Dresden bereikt. Wij kunnen dit mooie vakantiehuis alleen maar aanraden.
Aanbevolen voor: Avontuur en actief, Gezinnen met kinderen, Vakantie zonder auto, Cultuur en bezienswaardigheden, Romantische vakantie
December 2023
Horst K. uit Kägsdorf
Een vakantiehuis om je goed te voelen.
We voelden ons erg comfortabel in het vakantiehuis. De inrichting is liefdevol samengesteld, de badkamers en de keuken zijn modern uitgerust. Het huis heeft de charme weten te behouden van zijn constructie in de jaren '20, gecombineerd met de huidige verwachtingen van moderne sanitaire en keukenvoorzieningen. Een zeer geslaagde combinatie.
We waren daar met de kinderen en kleinkinderen. Met de tram waren we snel in het stadscentrum. We konden de omliggende bestemmingen gemakkelijk bereiken met de auto. We konden de voertuigen op het terrein parkeren.
De verhuurders zijn erg vriendelijk en hebben ons graag geadviseerd welke bestemmingen in de omgeving een bezoek waard zijn.
We kunnen deze accommodatie alleen maar aanbevelen. Dit is de unanieme mening van alle 3 generaties. Hartelijk bedankt!
Aanbevolen voor: Gezinnen met kinderen, Cultuur en bezienswaardigheden
Maart 2022
Julia N. uit Woltersdorf
Mega mooi huis!!!
We zijn als groep meisjes (in totaal 6 meisjes) in deze geweldige accommodatie ondergebracht. De keuze van het huis was echt een schot in de roos. De verhuurders zijn erg aardig en de communicatie is echt lovenswaardig. We waren allemaal erg tevreden. Het huis was zeer liefdevol ingericht en de uitrusting is echt goed doordacht. Alles wat je nodig hebt is er. Het is erg schoon! De tuin is fantastisch. Ik wil graag vermelden dat het huis echt heel goed gelegen is. Het is ongeveer 15 minuten lopen naar de tram. Je bent heel snel in het midden van de stad. We komen heel graag terug. We voelden ons allemaal erg op ons gemak! Bedankt!
Aanbevolen voor: Avontuur en actief, Gezinnen met kinderen, Vakantie zonder auto, Cultuur en bezienswaardigheden
Augustus 2021
Frau D. uit Schornsheim
Wunderbares Ferienhaus
We hebben met drie generaties (kinderen, ouders, grootouders) vier dagen doorgebracht in het huis van de leraar. Een prachtig en liefdevol gerenoveerd huis dat perfect en doordacht is uitgerust. Aan de grote eettafel vonden we allemaal voldoende ruimte, in de woonkamer kon gespeeld en televisie gekeken worden, in de bedden hebben we heerlijk geslapen en de rustige woonwijk ondanks de snelle verbinding met het stadscentrum van Dresden is geweldig! De tuin is groot en nodigt uit om te spelen en te ravotten. De gevarieerde selectie van boeken en dvd's heeft onze regenachtige dagen opgefleurd.
Hartelijk dank aan de attente en vriendelijke gastheren voor deze onvergetelijke korte vakantie - we komen graag terug!
Aanbevolen voor: Gezinnen met kinderen
Contact
Dhr. F. Schulze
Als geboren en gekozen Dresdenaren willen wij u kennis laten maken met de schoonheid van onze stad en de charme van haar omgeving en uw geheugenkist vullen met onvergetelijke momenten. Wij zijn zelf enthousiaste vakantiegangers en waarderen, samen met onze dochters, de vrijheid en de mogelijkheden om het land en de mensen te leren kennen.
Gastheer sinds: 06-09-2018
antwoordpercentage: 100%
antwoordtijd: onder 1h
Contacttalen: Duits
Advertentienummer: 174159
Meer accommodaties die je ook kunnen bevallen
Freital, Saksen, Duitsland
Bannewitz, Saksen, Duitsland
Freital, Saksen, Duitsland
Neem contact op
privé-website:
Het huis van de leraar
Vakantiehuizen en vakantiewoningen in Duitsland
Vakantiehuizen en vakantiewoningen in Saksen
Vakantie-ideeën: Stedenreizen
Advertentienummer: 174159
Laatst bijgewerkt: 14.03.2026
Advertentie online sinds: 7 Jaren, 6 maanden
URL: https://www.vakantiehuisnu.nl/174159.htm
Dhr. Frank Schulze
Försterstraße 26
01189 Dresden
0049(0) 1751285268
«Het huis van de leraar» krijgt een vakantiebeoordeling van 5 (beoordelingsschaal: 1 tot 5) op basis van 13 gegeven Beoordelingen.